• facebook
  • twitter
  • rss
informace(zavináč)teleko.cz

TELEKO, s.r.o. působí na českém telekomunikačním trhu od roku 1997. Je držitelem osvědčení č. 126, vydaného Českým telekomunikačním úřadem na základě ustanovení § 14 odst. 1 zákona č. 127/2005 Sb. V současné době provozuje 17 rozhlasových vysílačů v pásmu FM po celém území České republiky, což představuje více než 30 % pokrytého území ČR.

Další oblast činnosti je consulting v oblasti výběru VKV kmitočtů pro rozhlasové vysílání, analýzy pokrytí rozhlasových vysílačů včetně profesionálního stanovení pokrytí populace. Jmenované analytické expertízy jsou zpracovávány profesionálními počítačovými aplikacemi na platformě aktualizovaných databází.

V souvislosti s celosvětovým vývojem rozhlasového a televizního vysílání a jeho digitalizací je TELEKO, s.r.o. připravena k vybudování celoplošného multiplexu pozemního rozhlasového vysílání systémem T-DAB a T-DMB. TELEKO, s.r.o. je od roku 2005 řádným členem nonprofitní nevládní světové organizace World DMB Forum. V této organizaci pracujeme v sekci Regulatory and Spectrum Committee.