PURE ukončila provoz internetových rádií na starších modelech

PURE ukončila provoz internetových rádií na starších modelech

Společnost PURE oznámila na svých stránkách, že ukončuje provoz portálu, který zajišťuje data pro starší internetová rádia. Tato nemilá zpráva se týká přístrojů: Avanti Flow, Contour, Evoke F4, Evoke Flow, Oasis Flow, One Flow, Sensia, Sensia 200D, Siesta Flow a Sirocco 550. Jako kompenzaci nabízí voucher 30 € nebo slevu 30% na nákup nového zařízení. Více zde: https://support.pure-audio.com/de/news/posts/internet-radio-service-flow-announcement-of-shutdown

Překlad jejich vysvětlení, proč k takovémuto kroku došlo:

„Jako průkopník v oblasti digitálního rádia vyvíjel PURE služby a software na míru, které v té době nebyly široce dostupné. Jednou z těchto technologií byla softwarová platforma Flow, která Pure umožnila konsolidovat a streamovat internetové rozhlasové stanice do svých zařízení.

Oblast internetových rádií zaznamenala v posledních letech výrazný pokrok, přičemž novým tržním standardem se staly novější formáty jako Podcast a HLS Streaming. Tyto nové platformy nabízejí zákazníkům pokročilejší zážitek z poslechu zvuku, který platforma Flow nepodporuje. V důsledku toho společnost PURE učinila obtížné rozhodnutí ukončit službu Flow a zaměřit se na vývoj novějších dostupných technologií.

Od 9. května 2023 bude tedy cloudový portál internetového rádia Flow vypnutý. Ten v současné době používají některá starší rádia PURE k získání přístupu k internetovému rádiu a také aplikace „PURE Connect“, což je doprovodná aplikace pro reproduktory Pure Jongo Speakers. 

Starší dotčená rádia PURE jako taková již nebudou podporovat režim internetového rádia. A uživatelé Jongo nebudou moci streamovat internetové rádio do svých reproduktorů (více místností) prostřednictvím aplikace PURE Connect. 

Tato změna technologie se netýká většiny zákazníků PURE ani uživatelů aplikace PURE Select, která je stále dostupná a plně funkční.

Chápeme, že tato úprava může způsobit nepříjemnosti, ale věříme, že přechod na opuštění staré technologie a zaměření se na novou zajistí našim zákazníkům v budoucnu přístup k nejlepšímu možnému zážitku z poslechu zvuku.“